Blog

Oszustwa na usługi

Uważaj na emaile o końcu Twoich usług, zawsze sprawdzaj nadawcę

W ostatnich tygodniach wielu naszych klientów otrzymało wiadomości z ostrzeżeniem o końcu usług, z wezwaniem do natychmiastowego działania. UWAGA, większość tych wiadomości to oszustwo. Podpowiadamy jak rozpoznać takie próby oszustwa?

Nie jesteś pewien, czy wiadomość jest rzeczywiście od firmy, u której wykupiłeś usługi? Sprawdź, zanim klikniesz w link w otrzymanym emailu.

Czy hosting ma wpływ na SEO?

Czy hosting ma wpływ na SEO?

Jak najbardziej, jakość hostingu, na którym postawimy stronę czy sklep ma zasadnicze znaczenie na wynik SEO.

Jednym z najważniejszych czynników jest czas dostępności (uptime). Nie ma hostingu ze 100% czasem dostępności ale im wyższy wskaźnik tym lepiej. Zbyt duże przerwy w dostępności serwisu mogą doprowadzić do czasowego zniknięcia strony z wyników wyszukiwania.

PrestaShop Logo

PrestaShop - nabywanie doświadczeń

PrestaShop to jeden z najbardziej popularnych systemów sklepowych w Polsce. Miło nam poinformować Państwa, że nasze doswiadczenie z pracą z tym systemem powiększyło się o kolejne realizacje i możemy zdecydowanie powiedzieć, że mamy w tym zakresie już odpowiednie doświadczenie.

ilustracja do tekstu Pożar serwerowni OVH

Pożar serwerowni OVH - jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć

W nocy z 9 na 10 marca miał miejsce pożar serwerowni firmy OVH w Strasburgu - całkowicie spłonął jeden z bloków, a drugi został uszkodzony. Prewencyjnie wyłączono jeszcze dwa bloki serwerowe. Minął już miesiąc od tego wydarzenia, czas na wyciągnięcie wniosków.

Koniec Adobe Flash Player

To już naprawdę koniec - 31 grudnia wtyczka Adobe Flash Player ma wejść w fazę End of Life (EOL). Co to oznacza? Już teraz przeglądarki domyślnie blokowały treści w tej technologii, ale od 1 stycznia nie będzie można już ich włączyć.

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka