Blog

Koniec Adobe Flash Player

To już naprawdę koniec - 31 grudnia wtyczka Adobe Flash Player ma wejść w fazę End of Life (EOL). Co to oznacza? Już teraz przeglądarki domyślnie blokowały treści w tej technologii, ale od 1 stycznia nie będzie można już ich włączyć.

 

Dla stron internetowych, które zawierają jeszcze elementy wykonane w tej technologii oznacza, to że przestają one działać i nic nie bedzie można zrobić. Firma Adobe zachęca intensywnie do odinstalowywania Flash Playera jeszcze przed końcem roku. Flash Player powstał w 1996 roku, ale od jakiegos czasu wypiera go HTML5. Miał dużo dziur bezpieczeństwa i obciążał mocno zasoby strony. Odkąd powstał HML5, który umożliwia to samo i wiele więcej nie ma on już racji bytu.

Co to oznacza, dla użytkowników - że od 1 stycznia nie uruchomimy nic co zostało wykonane we Flashu, głównie ze wzgledów bezpieczeństwa. Dobra wiadomość jest taka, że – jak podaje W3Techs – obecnie tylko 2,6 proc. witryn zawiera kod Flash (podczas gdy jeszcze w 2011 roku ten odsetek wynosił 28,5 proc.).

Jeśli więc Twoja strona zawiera takie elementy lepiej je zaminić na nowe jeszcze do końca roku.

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka