Blog

Uważaj na emaile o końcu Twoich usług, zawsze sprawdzaj nadawcę

Oszustwa na usługi

W ostatnich tygodniach wielu naszych klientów otrzymało wiadomości z ostrzeżeniem o końcu usług, z wezwaniem do natychmiastowego działania. UWAGA, większość tych wiadomości to oszustwo. Podpowiadamy jak rozpoznać takie próby oszustwa?

Nie jesteś pewien, czy wiadomość jest rzeczywiście od firmy, u której wykupiłeś usługi? Sprawdź, zanim klikniesz w link w otrzymanym emailu.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Nazwa firmy rozstrzelona – przedzielona spacjami. To próba ominięcia zabezpieczeń, które mogłyby wyłapać rozbieżność nazwy nadawcy względem adresu email.
  2. Adres email nadawcy, z którego otrzymaliśmy wiadomość. Mimo, że jako adresat widnieje nazwa znanej nam firmy np. dhosting.pl to domena i adres email nie mają z nią nic wspólnego.
  3. Brak danych, które identyfikowały by nas jako klienta danej firmy – np. numer klienta.
  4. Wezwanie do szybkiego działania – pośpiech jest zawsze złym doradcą. Wszystkie firmy dostarczające usług IT z odpowiednim wyprzedzeniem – zwykle 30 dni przed – informują o tym, że jakaś usługa się kończy. Jeśli obawiasz się, czy nie przegapiłeś wcześniejszej wiadomości, to skontaktuj się z BOK i upewnij się jaka jest ważność Twoich usług.
  5. Jeśli nadal masz wątpliwości zapytaj swojego informatyka, bo często wiadomości te nie pokrywają się nawet z usługami, jakie wykupione ma Twoja firma.

Nasi klienci, którzy mają wykupione za naszym pośrednictwem usługi w dhosting mogą być pewni, że wszelkie wiadomości o wygasaniu ważności usług są próbą oszustwa, gdyż korespondencja dotycząca tych usług pochodzi od nas, a nie od dhosting.pl. Często nawet kontaktujemy się z klientem telefonicznie, by podtrzymać bezpośrednią relację zamiast wysyłać emaile. Nie wahajcie się dzwonić do nas jeśli macie wątpliwości – lepsze 3 minuty poświęcone na taką rozmowę niż likwidowanie skutków, jakie mogą wyniknąć z klikania w podejrzane linki.

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka