Blog

Moduł windykacyjny do Raks SQL

W połowie lutego wdrożyliśmy w naszej firmie moduł do RaksSQL wspomagający windykację należności. Moduł ten wykorzystywany jest przez trzech naszych klientów, ale jest uniwersalny i może być zastosowany u każdego.

 

Mechanizm jest prosty - ustawiamy powiadomienia automatycznie wysyłane do klientów dotyczące ich płatności. Na przykład pierwsza wiadomość wysyłana jest w ostatnim dniu terminu płatności faktury - w treści, którą sami możemy zdefiniować, przypominamy uprzejmie, że dzisiaj jest ostatni dzień na opłacenie danej faktury. W treść wiadomości wstawiane są dane z systemu RaksSQL - numer faktury i termin płatności. Drugie przypomnienie możemy ustawić na 7 dni (lub dowolną inną liczbę) po upływie terminu płatności, a w treści przypomnieć, że nadal czekamy na płatność.

Moduł posiada duże możliwości konfiguracji kryteriów dla jakich wysyłane są określone wiadomości: termin zaległości, zakres kwot, wybrane grupy podstawowe i dowolne kontrahentów oraz wykluczenie wybranych kontrahentów. Wiadomości mogą być wysyłane na kilka adresów email konfigurowanych z poziomu programu RaksSQL.

W ten sposób znacznie upraszczamy i automatyzujemy sobie przypominanie klientom o płatnościach - duża część nieterminowych płatności może zostać w ten sposób ściągnięta, bo nie są one robione ze względu na zapominanie i ludzką tendencję odkładania rzeczy na później. Nam pozostanie wtedy obdzwonienie tylko kilku procent klientów, którzy mimo przypomnienia emailowego nadal nie uregulują zaległości.

Jeśli chcieliby Państwo mieć taki moduł w swojej firmie - zapraszamy do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48 502 51 85 84

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka