Blog

Google rezygnuje z usługi skracania linków goo.gl

Wiele osób korzystało i korzysta ze skracania linków, żeby uniknąć pokazywania kilkulinijkowego linku do wartościowej treści, a niejednokrotnie popularne CMS-y takie właśnie linki tworzyły. Google w 2009 roku uruchomił swoją usługę Google URL Shortener. Oprócz goo.gl pojawiło się kilka innych alternatywnych dla goo.gl usług  np. Bitly czy Owl.ly.

30 marca br. Google zaprzestał wspierać goo.gl, a w przyszłosci planuje je zupełnie wyłaczyć. W zamian za to uruchamia nową usługę Firebase Dynamic Links (FDL).

Nie oznacza to jednak, że z dnia na dzień linki wygenerowane wcześniej przestaną działać, na uporządkowanie tego, z czego dotychczas korzystaliśmy mamy rok - do 30 marca 2019 r. Po tym terminie zostanie ostatecznie wyłączona konsola goo.gl, ale funkcjonujące linki w sieci będą nadal prawidłowo przekierowywać.

Więcej na ten temat można przecztać na SeoStation (https://www.seostation.pl/wiedza/google-wylaczy-usluge-googl) i Deveopers Google Blog (https://developers.googleblog.com/2018/03/transitioning-google-url-shortener.html)

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka