Blog

Google promuje strony dostosowane do urządzeń mobilnych

Gigant wyszukiwania prawie nigdy nie podaje na jakich zasadach powstają rankingi stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, tym razem jednak podano do wiadomości wprost: strony internetowe dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych będą lepiej oceniane niż inne. Zostaną również oznaczne etykietką „mobile friendly”.

 Sukcesywnie obserwowany jest wzrost użytkowników korzystających z Internetu na urządzeniach mobilnych. W Stanach Zjednoczonych już przewyższają swą liczbą użytkowników komputerów stacjonarnych - w Polsce też jest widoczny trend wzrostowy i tylko patrzeć jak i u nas ta proporcja się zmieni. Natomiast strony dostosowane do urządzeń mobilnych to w Polsce około 10%. (źródło: techcity.pl)

Google udostępnia narzędzie pozwalające ocenić stronę pod kątem jej poprawnego wyświetlania na urządzeniach mobilnych i podaje listę błędów. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do "zbadania" jak wypada wasza strona pod tym kątem i dostosowywanie wyglądów swoich stron do urządzeń mobilnych. Przeprowadzamy badanie strony a potem proponujemy optymalne rozwiazanie. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka